Leria /

Akumulatory żelowe HAZE - HZY SOLAR

Akumulatory żelowe, inwertery - Leria

Seria HZY to akumulatory wykonane w technologii żelowej, bezobsługowe, o 12-letniej żywotności. Zapewniają wysoką wydajność podczas długich rozładowań. Umożliwiają pełny powrót ze stanu głębokiego rozładowania, nawet jeśli ponowne ładowanie nastąpi dopiero po jakimś czasie.

Odmiana SOLAR dedykowana jest do pracy w systemach energii odnawialnej – fotowoltaice i energetyce wiatrowej. Akumulatory dostosowane są do wahań napięcia i prądu ładowania występujących naturalnie w takich systemach.

Niezwykle istotną zaletą akumulatorów HZY SOLAR jest bardzo wysoki dopuszczalny prąd ładowania, umożliwiający pełne przywrócenie 100% pojemności akumulatora już w czasie 2,5h. Cecha ta gwarantuje większą dostępność zgromadzonej energii i stabilną pracę całego systemu PV.

Akumulatory HZY SOLAR stosowane są przez czołowych projektantów i wykonawców systemów energii odnawialnej na terenie całego kraju.

Jak wybrać akumulatory do paneli słonecznych?
Fotowoltaika, czyli dziedzina zajmująca się pozyskiwaniem energii ze słońca znajduje coraz więcej zastosowań, a w związku z tym i odbiorców. Wykorzystywana jest między innymi w elektrowniach przydomowych, domkach letniskowych czy jako zasilanie jachtów lub przyczep kempingowych. Istotnym elementem tych urządzeń są akumulatory do fotowoltaiki. Ich zadaniem jest przechowywanie wytworzonej energii i zasilanie różnego typu urządzeń i pojazdów.

Akumulatory do fotowoltaiki muszą spełniać szczególne wymagania. Powinny być zdolne do pracy zarówno w bardzo wysokich, jak i niskich temperaturach. Nie powinno się jednak stosować dowolnych akumulatorów, a jedynie specjalne modele akumulatorów do fotowoltaiki. Muszą mieć przede wszystkim wysoką jakość, bo od nich zależy poprawne działanie całego systemu. Najlepiej w fotowoltaice sprawdzają się akumulatory żelowe, do produkcji których wykorzystywana jest najnowasza technologia. Akumulatory do paneli fotowoltaicznych stanowią element inteligentnego systemu on-grid– nawet jeżeli są rozładowane, to energia pobierana jest z sieci lub też całkowicie autonomicnego systemu off-grid.

Poszukując odpowiedniego modelu, warto zwrócić uwagę na profesjonalne żelowe akumulatory do PV. Ich zaletą jest trwałość, ale też sprawniejsze ładowanie. Akumulatory do paneli fotowoltaicznych to wysokiej klasy urządzenia wykonane w nowoczesnej technologii. Wysokiej jakości żelowe akumulatory do paneli słonecznych to gwarancja sprawnego i bezawaryjnego działania całego systemu. Cieszące się renomą akumulatory żelowe to najlepszy wybór do urządzeń, które pracują systematycznie i w trybie ciągłym.

Akumulatory do paneli słonecznych gromadzą w sobie ładunki elektryczne, dlatego mogą pracować o każdej porze i w każdych warunkach. Żelowe akumulatory solarne są tak skonstruowane, że ze stanu głębokiego rozładowania powracają do pełnej sprawności. Zaletą żelowych akumulatorów do paneli słonecznych jest także ich sprawne ładowanie, a także to, że elektrolit żelowy się nie rozwarstwia podczas wolnego ładowania. Dobrej jakości akumulatory solarne to urządzenia, które mają szerokie zastosowanie – sprawdzą się między innymi w domach letniskowych, miejskich szyldach, czy automatach parkingowych.


Akumulatory do jachtów i łodzi
Inne wymagania muszą spełniać akumulatory do łodzi i jachtów. Powinny mieć przede wszystkim dużą pojemność, by nie wymagały częstego ładowania, co utrudniałoby dłuższe wyprawy łodzią. W tym wypadku również najlepiej sprawdzają się akumulatory żelowe, zwłaszcza że na wielu zbiornikach wodnych istnieje zakaz używania spalinowych akumulatorów do łodzi.

Akumulatory żelowe są odporne na wstrząsy, długo się rozładowują i mogą pracować w dowolnej pozycji zarówno z pionie, jak i w poziomie. Są idealne jako akumulatory do łodzi i jachtów. Spełniają bowiem wysokie wymagania, jakie powinny akumulatory do jachtów, gdzie potrzebnych jest zwykle kilka akumulatorów. Akumulatory do jachtów powinny się charakteryzować nieprzeciętną wytrzymałością, długim czasem pracy i odpornością na trudne warunki. Nie służą bowiem tylko do uruchomienia silnika, ale akumulator do jachtu ma także wpływ na działanie wielu urządzeń pokładowych, jak np. nawigacja.

Żelowe akumulatory solarne i inne tego typu to najbardziej uniwersalne i trwałe urządzenia. Jedną z ich największych zalet jest to, że są bezobsługowe i zostały wyposażone w solidną obudowę oraz zabezpieczenia przed wyciekiem. Akumulatory żelowe cieszą się uznaniem i znajdują zastosowanie w wielu branżach przemysłu.

 

Katalog Akumulatory żelowe HAZE HZY

Cennik

Tabela wymiarów

 

Leria - Akumulatory żelowe,
inwertery sinusoidalne

telefon: (+48) 509 816 726
e-mail: info@leria.com.pl
projekt / wykonanie strony www graffik.com.pl
UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

Aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.