Akumulatory żelowe HAZE - HZY SOLAR

Akumulatory żelowe, inwertery - Leria

Seria HZY to akumulatory wykonane w technologii żelowej, bezobsługowe, o 12-letniej żywotności. Zapewniają wysoką wydajność podczas długich rozładowań. Umożliwiają pełny powrót ze stanu głębokiego rozładowania, nawet jeśli ponowne ładowanie nastąpi dopiero po jakimś czasie.

Odmiana SOLAR dedykowana jest do pracy w systemach energii odnawialnej – fotowoltaice i energetyce wiatrowej. Akumulatory dostosowane są do wahań napięcia i prądu ładowania występujących naturalnie w takich systemach.

Niezwykle istotną zaletą akumulatorów HZY SOLAR jest bardzo wysoki dopuszczalny prąd ładowania, umożliwiający pełne przywrócenie 100% pojemności akumulatora już w czasie 2,5h. Cecha ta gwarantuje większą dostępność zgromadzonej energii i stabilną pracę całego systemu PV.

Akumulatory HZY SOLAR stosowane są przez czołowych projektantów i wykonawców systemów energii odnawialnej na terenie całego kraju.

Jak wybrać akumulatory do paneli słonecznych?

Fotowoltaika, czyli dziedzina zajmująca się pozyskiwaniem energii ze słońca znajduje coraz więcej zastosowań i odbiorców. Wykorzystywana jest między innymi w elektrowniach przydomowych, domkach letniskowych czy jako zasilanie jachtów lub przyczep kempingowych. Istotnym elementem tych urządzeń są akumulatory dedykowane do fotowoltaiki. Ich zadaniem jest przechowywanie wytworzonej energii i zasilanie różnego typu urządzeń i pojazdów.

Akumulatory do fotowoltaiki muszą spełniać szczególne wymagania. Powinny być zdolne do pracy zarówno w bardzo wysokich, jak i niskich temperaturach. Nie powinno się jednak stosować dowolnych akumulatorów, a jedynie specjalne modele akumulatorów do fotowoltaiki. Muszą mieć przede wszystkim wysoką jakość, bo od nich zależy poprawne działanie całego systemu. Najlepiej w fotowoltaice sprawdzają się akumulatory żelowe, do produkcji których wykorzystywana jest najnowasza technologia. Akumulatory do paneli fotowoltaicznych stanowią element inteligentnego systemu on-grid– nawet jeżeli są rozładowane, to energia pobierana jest z sieci lub też całkowicie autonomicznego systemu off-grid.

Poszukując odpowiedniego modelu, warto zwrócić uwagę na profesjonalne żelowe akumulatory do PV. Ich zaletą jest trwałość, ale też sprawniejsze ładowanie. Akumulatory do paneli fotowoltaicznych to wysokiej klasy urządzenia wykonane w nowoczesnej technologii. Wysokiej jakości żelowe akumulatory SOLAR marki HAZE Battery do paneli słonecznych to gwarancja sprawnego i bezawaryjnego działania całego systemu. Cieszące się renomą akumulatory żelowe to najlepszy wybór do urządzeń, które pracują systematycznie i w trybie ciągłym.

Akumulatory do paneli słonecznych gromadzą w sobie ładunki elektryczne, dlatego mogą pracować o każdej porze i w każdych warunkach. Żelowe akumulatory solarne są tak skonstruowane, że ze stanu głębokiego rozładowania powracają do pełnej sprawności. Zaletą żelowych akumulatorów SOLAR do paneli słonecznych jest także ich sprawne ładowanie, a także to, że elektrolit żelowy się nie rozwarstwia podczas wolnego ładowania. Dobrej jakości akumulatory solarne to urządzenia, które mają szerokie zastosowanie – sprawdzą się także w domach letniskowych, miejskich szyldach, camprerach czy automatach parkingowych.

Akumulatory do jachtów i łodzi

Inne wymagania muszą spełniać akumulatory do łodzi i jachtów. Powinny mieć przede wszystkim dużą pojemność, by nie wymagały częstego ładowania, co utrudniałoby dłuższe wyprawy łodzią. W tym wypadku również najlepiej sprawdzają się akumulatory żelowe MARINE, zwłaszcza że na wielu zbiornikach wodnych istnieje zakaz używania spalinowych akumulatorów do łodzi.

Akumulatory żelowe są odporne na wstrząsy, długo się rozładowują i mogą pracować w dowolnej pozycji zarówno z pionie, jak i w poziomie. Są idealne jako akumulatory do łodzi i jachtów. Spełniają bowiem wysokie wymagania, jakie powinny akumulatory do jachtów, gdzie potrzebnych jest zwykle kilka akumulatorów. Akumulatory do jachtów powinny się charakteryzować nieprzeciętną wytrzymałością, długim czasem pracy i odpornością na trudne warunki. Nie służą bowiem tylko do uruchomienia silnika, ale akumulator do jachtu ma także wpływ na działanie wielu urządzeń pokładowych, jak np. nawigacja.

Żelowe akumulatory solarne i inne tego typu to najbardziej uniwersalne i trwałe urządzenia. Jedną z ich największych zalet jest to, że są bezobsługowe i zostały wyposażone w solidną obudowę oraz zabezpieczenia przed wyciekiem. Akumulatory żelowe marki HAZE cieszą się uznaniem i znajdują zastosowanie w wielu branżach przemysłu.

 

Katalog Akumulatory żelowe HAZE HZY

Cennik

Tabela wymiarów

 

Leria
Leria - Akumulatory żelowe,
inwertery sinusoidalne

telefon: (+48) 509 816 726
e-mail: info@leria.com.pl
projekt / wykonanie strony www graffik.com.pl
UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

Aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.