Leria /

Oferujemy ładowarki i prostowniki do akumulatorów żelowych oraz akcesoria - ładowarki uniwersalne, ładowarki do wózków inwalidzkich i do skuterów. Sprawdź!

Akumulatory żelowe, inwertery - Leria

Firma Leria oferuje profesjonalne prostowniki automatyczne o napięciach 6V, 12V, 24V, 36V i 48V o prądach ładowania od 1A do nawet 100A!

Zastosowanie odpowiedniego systemu ładowania wydłuża żywotność akumulatora i zapewnia jego prawidłową pracę. Wszystkie nasze ładowarki są w pełni automatyczne, co sprawia, że obsługa jest całkowicie bezpieczna. Ładowarki same monitorują stan naładowania akumulatora, a po całkowitym naładowaniu przełączają się na minimalny prąd konserwujący. Użytkownik może całkowicie „zapomnieć” o akumulatorze podłączonym do ładowarki nawet na cały okres zimowy, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Niektóre z oferowanych prostowników mają dodatkową funkcję odsiarczania akumulatora, która umożliwia naprawę uszkodzonych akumulatorów w bezpieczny i prosty sposób.

Oferujemy specjalistyczne ładowarki do pojazdów inwalidzkich z wyjściem 3pinowym, występującym w zdecydowanej większości wózków i skuterów elektrycznych renomowanych producentów.

W naszej ofercie dostępne są także adaptery, kable i akcesoria do akumulatorów.

 

Ładowarka do akumulatorów żelowych – uniwersalna czy dedykowana?
Akumulatory żelowe charakteryzują się niezawodnością i trwałością, ale by tak było niezbędna jest odpowiednia ładowarka do akumulatorów żelowych. Dostępne na rynku są ładowarki uniwersalne, ale najlepiej swoją funkcję spełniają zawsze ładowarki dedykowane do konkretnego typu urządzeń czy pojazdów. Specjalistyczne ładowarki do pozwalają na ładowanie akumulatora po każdym użyciu, co daje pewność, że zawsze dojedziemy do celu. Specjalistyczne ładowarki do wózków inwalidzkich mają 3-pinowe wyjście i znajdują zastosowanie w większości modeli wózków oraz skuterów elektrycznych, wypuszczonych na rynek przez renomowanych producentów.

Odpowiedni system ładowania przedłuża żywotność akumulatora i jest gwarancją jego prawidłowej, bezawaryjnej pracy. Profesjonalny prostownik do akumulatorów żelowych występuje w kilku napięciach – od 6V do 48V. Ważne, by prostownik lub ładowarka do akumulatorów żelowych miała odpowiednie parametry.

Przy wyborze szczególną uwagę należy zwrócić na pojemność akumulatora, napięcie, prąd ładowania, jak również zasilanie. Koniecznie trzeba dowiedzieć się, do jakiego typu akumulatorów jest przeznaczony prostownik – innych wymagają akumulatory kwasowo-ołowiowe, a innych żelowe. Do ładowania akumulatorów żelowych przeznaczone są między innymi ładowarki automatyczne. Tego typu ładowarka do akumulatorów żelowych charakteryzuje się tym, że w momencie, gdy akumulator uzyskuje właściwe napięcie, ładowarka nie zostaje rozłączona, ale utrzymuje stałą wartość napięcia. Ładowarki automatyczne są idealne zarówno dla akumulatorów żelowych, jak i tych z płynnym elektrolitem.


Odpowiednia ładowarka to długa żywotność akumulatora
Stosowanie profesjonalnych i odpowiednich do danego akumulatora ładowarek automatycznych przedłuża jego żywotność i gwarantuje sprawne działanie. Prostownik do akumulatorów żelowych może być wyposażony w szereg funkcji dodatkowych. Jedną z nich jest funkcja zimowego podtrzymania baterii. Wybierając prostownik do akumulatorów żelowych warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

Jeżeli potrzebujemy ładować więcej niż jeden akumulator, to warto zdecydować się na prostownik podwójny. Nowoczesna ładowarka do akumulatorów żelowych to urządzenie inteligentne, które pozwala naładować akumulator do pełna w krótkim czasie. Przeznaczona jest szczególnie do ładowania akumulatorów żelowych, bezobsługowych. Wysokiej jakości prostowniki mają liczne zabezpieczenia, nie tylko przywracają akumulator do życia, ale też wyposażone są w system chłodzenia i kontroli temperatury.

Urządzeniami zaawansowanymi technologicznie są prostowniki mikroprocesorowe, które są wyjątkowo bezpieczne i mają dużo więcej zalet niż te standardowe. Należy do nich między innymi automatyczne zakończenie ładowania, możliwość ładowania akumulatora bez konieczności odłączania go od urządzenia, które zasila, automatyczna stabilizacja napięcia czy ochrona przed zwarciem. Prostownik do akumulatorów żelowych powinien odpowiadać wszystkim parametrom akumulatora, by ich współpraca przebiegała sprawnie, a akumulator był żywotny i działał bezawaryjnie przez długie lata. Dlatego jego wybór należy gruntownie przemyśleć, a najlepiej skonsultować z wykwalifikowanym sprzedawcą, który służy profesjonalną radą i pomocą.

 

Cennik

 

Leria - Akumulatory żelowe,
inwertery sinusoidalne

telefon: (+48) 509 816 726
e-mail: info@leria.com.pl
projekt / wykonanie strony www graffik.com.pl
UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

Aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.