Akumulatory i ich wykorzystanie

Akumulatory żelowe, inwertery - Leria

Autor : Leria | Data : 20.08.2021

akumulatory do jachtówW samochodach akumulatory odpowiadają za sprawność całej elektroniki. W grę wchodzi zarówno możliwość funkcjonowania reflektorów, klimatyzacji, jak i rozrusznika wprawiającego w ruch silnik. Mimo że warianty do aut są najpopularniejsze - ogniwa otaczają nas niemal zewsząd i znaleźć je można w wózkach inwalidzkich, wózkach widłowych, łodziach oraz wielu innych pojazdach. Czym wyróżniają się akumulatory w różnych urządzeniach oraz za co odpowiadają? Odpowiemy na to pytanie, posługując się 2 przykładami. Zapraszamy!

Wytrzymałe akumulatory do jachtów

Udane wakacje na jachcie dryfującym pośrodku spokojnego morza - któż nie marzy o czymś takim? Należy jednak pamiętać, by łajba została dobrze wyposażona. Przecież nikt nie chciałby utknąć na samym środku ogromnego zbiornika wodnego. Byłoby to zarówno niekomfortowe, jak i niebezpieczne. Właśnie dlatego na jachtach montuje się specjalistyczne akumulatory żelowe do łodzi. Oprócz ich klasycznych wariantów służących do rozruchu, ich żelowe odpowiedniki zapewniają stały dopływ prądu do niezbędnych urządzeń i wyposażenia. Mowa oczywiście o ogrzewaniu i klimatyzacji, lodówce, możliwości podłączenia zewnętrznych urządzeń elektronicznych, a także wyjątkowo istotnych rzeczach takich jak nawigacja czy centrum łączności. Ogniwa te cechują się doskonałą wytrzymałością i wydajnością. Mogą działać nieprzerwanie przez długi czas, a ponadto nie ulegają zniszczeniom czy korozji ze względu na nieobcą na morzu wilgotność.

Akumulatory do wózków inwalidzkich

Czasy, gdy powszechne były klasyczne, a tym samym ręcznie napędzane wózki inwalidzkie, powoli mijają. Coraz częściej niepełnosprawne osoby decydują się na ich elektryczne odpowiedniki, ponieważ pozwalają na samodzielność oraz ogólny komfort. Pojazdy te muszą mieć jednak zamontowane odpowiednie akumulatory. Jaki wariant będzie najlepszy w tym przypadku? Ponownie w grę wchodzi żelowa konstrukcja. Głównym powodem, dla którego to one grają pierwsze skrzypce w tego rodzaju wózkach, jest duża wydajność, możliwość nawet głębokiego rozładowania oraz brak konieczności wytwarzania bardzo wysokiego napięcia. Jak widać, akumulatory żelowe mają szereg zastosowań, pozwalając na funkcjonowanie wielu urządzeń oraz pojazdów. Co ciekawe ten wariant ogniw jest udoskonaloną baterią kwasowo- ołowiową, której płyn jest jednak zmieniony w formę żelu, usprawniając funkcjonowanie, ale też zapobiegając przed emitowaniem trujących oparów. Jest to nowość pod względem technologicznym, ale wystarczy poczekać, a z całą pewnością za niedługo pojawi się coś jeszcze lepszego.

powrót do wszystkich wpisów ↵

Leria
Leria - Akumulatory żelowe,
inwertery sinusoidalne

telefon: (+48) 509 816 726
e-mail: info@leria.com.pl
projekt / wykonanie strony www graffik.com.pl
UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

Aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.