Praktyczne wykorzystanie akumulatorów w kamperze

Akumulatory żelowe, inwertery - Leria
Akumulator żelowy 12V 100Ah (105

Nie da się ukryć, że sposobów na spędzenie wakacji jest co niemiara. Można zdecydować się na leniwy wypoczynek nad morzem, dynamiczną wędrówkę po górskich szlakach albo… może coś niejednoznacznego? O co chodzi? O ciągłą zmianę miejsca, w czym pomoże „dom na kółkach”, czyli kamper. Piknik w lesie, wyjazd do innego kraju, odpoczynek nad polskim jeziorem — ot, od wyboru do koloru! Nie można jednak zapomnieć o kwestiach technicznych, aby auto było w 100% sprawne. Co stanowi swego rodzaju trzon? Oczywiście akumulatory do kamperów, które po pierwsze pozwalają na niezakłóconą jazdę, a po drugie — na pełen komfort zawsze i wszędzie. Serdecznie zachęcamy do lektury!

Aspekt mechaniczny

Akumulator to nic innego jak bateria, dzięki której każdego rodzaju pojazd silnikowy może zostać uruchomiony. W jakim momencie taki sprzęt się przydaje? Już podczas odpalania, ponieważ to dzięki niemu istnieje możliwość wygenerowania przez cewkę i świece zapłonowe iskry prowadzącej do detonacji paliwa oraz wprawienia w ruch tłoków silnika. Czy to wszystko? Jasne, że nie, ponieważ wystarczy zwrócić uwagę na wszystkie elementy zasilane energią elektryczną w autach. Co się na to składa? Między innymi światła — zarówno przednie, jak i tylne — wycieraczki, elektryczne szyby, lusterka, radio czy komputer pokładowy. Czy w takim razie można wyobrazić sobie jazdę z nienaładowanym akumulatorem albo baterią niskiej jakości? Oczywiście, że nie. O czym warto jeszcze pamiętać? Głównie o tym, że akumulator ładuje się samoczynnie podczas jazdy, za co odpowiada tak zwany alternator.

Aspekt podróżniczy

Jak to możliwe, że akumulatory mają wpływ na podróżowanie? To w ogóle możliwe? Jak się okazuje — tak. W tym celu warto wyobrazić sobie hipotetyczną sytuację — planowany urlop to wyjazd kamperem do lasu, aby napawać się ciszą i naturą. Bądź co bądź, przychodzi jednak moment, gdy przyjdzie ochota na coś ciepłego do picia i jedzenia, a po drugie nocą przyda się ogrzewanie postojowe, czyli tzw. webasto, jak i oświetlenie, by móc na przykład poczytać książkę. Czy wszystko to, o czym wcześniej wspomniano, jest możliwe do zrealizowania bez energii elektrycznej? Jasne, że nie i właśnie tu w grę wchodzą akumulatory zapewniające stały dostęp do prądu.

Jaki rodzaj akumulatorów jest najczęściej polecany, jeśli chodzi o kampery? Nowoczesne, żelowe baterie, które słyną ze swojej wytrzymałości, jak i ogólnie pojętej wydajności. Jeżeli jesteście ciekawi i chcielibyście dowiedzieć się więcej, dlaczego warto dobrze wybrać akumulator do kampera — sprawdźcie nasz wpis blogowy, który znajdziecie właśnie tu!

Leria
Leria - Akumulatory żelowe,
inwertery sinusoidalne

telefon: (+48) 509 816 726
e-mail: info@leria.com.pl
projekt / wykonanie strony www graffik.com.pl
UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

Aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.