Jaki typ akumulatora do Kampera?

Akumulatory żelowe, inwertery - Leria

Prowadzisz wypożyczalnię kamperów lub przyczep kempingowych i chcesz zapewnić swoim klientom najwyższy komfort ich użytkowania? A może jesteś właścicielem tego typu pojazdu i chcesz wybrać się w pierwszą swoją podróż? Niezależnie od powodu, dla którego znalazłeś się na tej stronie, musisz pamiętać, że odpowiednie wyposażenie kampera to podstawa. Jego funkcjonalność zależy bardzo często od typu posiadanego akumulatora. Dlaczego? Z wielu względów m.in. z powodu zasilania przez niego wszystkich urządzeń elektrycznych znajdujących się w pojeździe. Jaki więc typ akumulatora do kampera wybrać, by spełniał on oczekiwania użytkownika?

Dlaczego dobór odpowiedniego akumulatora do kampera jest taki ważny?

Każdy, kto wybiera się w podróż opisywanym pojazdem, pragnie zaznać komfortowych warunków i chce, by jazda przebiegała bezproblemowo i w pełni bezpiecznie. By było to możliwe, niezbędny jest w 100 % działający akumulator, który zasila wszystkie urządzenia elektryczne znajdujące się w kamperze m.in. lodówkę czy też czajnik. Dzięki niemu możliwe jest także stosowanie ogrzewania podczas jazdy w niskich temperaturach czy też chłodzenie w upalne dni. Co oczywiste, urządzenie odpowiada także za oświetlenie wewnątrz pojazdu. Właśnie z wymienionych względów należy podejść do tematu wyboru akumulatora odpowiedzialnie i postawić na solidne rozwiązanie, które przyczyni się do zapewnienia odpowiedniego komfortu. Na jaki typ więc postawić?

Akumulator z ciekłym elektrolitem

Bardzo często wybierany przez właścicieli kamperów ze względu na tani koszt jego zakupu. Warto jednak zaznaczyć, że akumulator z ciekłym elektrolitem nie sprawdza się dobrze w przypadku długiego i systematycznego użytkowania. W przypadku opisywanych pojazdów bardzo często dochodzi do rozładowania i konieczności ponownego ładowania baterii przez wzgląd na szybkie zużycie energii w związku z korzystaniem z wielu urządzeń. To z kolei przyczyni się do dużej eksploatacji urządzenia oraz stracenia przez nie właściwości. Istnieje więc ryzyko, że po kilku wyjazdach wystąpi konieczność kupienia nowej baterii.

Akumulatory AGM

To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż poprzedni typ. W związku z bardziej przemyślaną konstrukcją i zastąpieniem ciekłego elektrolitu elektrolitem wchłoniętym w absorbcyjną matę szklaną znacznie lepiej znosi ciągłe rozładowywanie oraz ponowne ładowanie. Ma on jednak znacznie mniej cykli pracy niż akumulator żelowy.

Akumulator żelowy, czyli idealne rozwiązanie dla kamperów

Najdroższy typ ze wszystkich wymienionych, ale też typ, który spełnia wszystkie wymagania użytkowników. Akumulatory żelowe podobnie jak modele AGM bardzo dobrze znoszą ciągłe rozładowania oraz ładowania, a cykliczna praca nie ma żadnego wpływu na ich stan techniczny oraz utratę właściwości. Urządzenia mogą być eksploatowane przez wiele lat, co sprawia, że inwestycja w ten produkt jest zdecydowanie opłacalna. Warto również dodać, że akumulator żelowy charakteryzuje się bardzo szybkim ładowaniem, dlatego też stanowi idealne rozwiązanie dla właścicieli kamperów.

Akumulator żelowy nie emituje także szkodliwych oparów kwasu siarkowego, które są niebezpieczne, a przede wszystkim niezdrowe dla użytkowników.

Leria
Leria - Akumulatory żelowe,
inwertery sinusoidalne

telefon: (+48) 509 816 726
e-mail: info@leria.com.pl
projekt / wykonanie strony www graffik.com.pl
UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

Aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.